SPORTOWIEC

I MOTYWATOR

Przydatne suplementy w okresie budowania masy

20-09-2018

Budowanie czystej masy mięśniowej jest niewątpliwie trudniejsze od okresu redukowania tkanki tłuszczowej, ponieważ trzeba zachować balans pomiędzy jedzeniem „wystarczającej” ilości pożywienia, a jedzeniem dużej jego ilości.

Będąc w okresie „budowania” nadmiar kalorii powinniśmy ustalić sobie na poziomie 10-15 % względem zapotrzebowania dobowego. Nie ma sensu jeść więcej, bo jedyne co zrobi organizm z tak dużą ilością ilością, to zmagazynuje ją w postaci kolejnych kilogramów tkanki tłuszczowej, którą będziemy musieli spalić szlifując formę.

Jeśli zaś chodzi o suplementy, to powinniśmy korzystać tylko z tego co ewentualnie jest nam potrzebne. Mowa tutaj o odżywce białkowej, bo przy większej ilości jedzenia może być przydatna jako dodatkowe źródło białka oraz smaczny dodatek do diety.

Dobry kompleks witamin, to obowiązek aktywnej sportowo osoby i według mnie powinny być nieodłącznym elementem każdego okresu treningu.

Kreatyna niewątpliwie sprzyja budowaniu masy i jest najbardziej sprawdzonym co do działania suplementem. Na koniec wystarczy dodać coś na ochronę stawów i mamy „wszystko” czego nam trzeba.

Jedzcie z głową, trenujcie mądrze i pamiętajcie, że kształtowanie sylwetki to maraton, a nie sprint!

KONTAKT

Treningi personalne, dobór diety i suplementacji, analiza postępów.

Adres email: michok13@wp.pl

SPONSORZY

Copyright © 2014-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Oficjalna strona Mistrza Polski Kulturystyki Michała Karmowskiego.

Dołącz do mnie na Facebook