SPORTOWIEC

I MOTYWATOR

Więcej o kształtowaniu sylwetki

25-10-2018

Najważniejszymi rzeczami jakie trzeba sobie uświadomić podczas kształtowania sylwetki, to po pierwsze, że będąc na dodatnim bilansie kalorycznym nie spalimy tkanki tłuszczowej robiąc nawet 2 godziny cardio dziennie, a po drugie, że intensywność treningowa nie idzie w parze razem z objętością treningową.

Jeśli chodzi o redukowanie tkanki tłuszczowej, to nadrzędnym czynnikiem jaki musi być zachowany jest deficyt kaloryczny albo poprzez zmniejszenie ilości kalorii w diecie i zachowanie tej samej ilości treningów oraz czasu ich trwania, albo dołożenie do aktualnej diety większej ilości treningów tak, aby ilość wydatkowanej energii była większa niż ilość kalorii dostarczonych.

Jeśli zaś chodzi o trening, to powinniśmy się tutaj kierować mottem Lee Haneya czyli „Stymulować, a nie niszczyć”. Znaczy to, że nasze mięśnie powinny dostawać bodziec w postaci odpowiednio ukierunkowanego treningu, ale nie powinniśmy ich „zajeżdżać” na każdym treningu używając dużej objętości i bardzo dużych obciążeń w tym samym czasie.

Z punktu widzenia samego kształtowania sylwetki oraz brania pod uwagę ryzyka wystąpienia kontuzji używając maksymalnych ciężarów lepiej jest trenować z obciążeniem umiarkowanym w zakresach 10 – 12 – 15 powtórzeń nie doprowadzając do upadku mięśniowego w każdej serii, ale zachowując większą ilość serii czyli tak zwaną objętość treningową.

Okres budowania siły można sobie co jakiś czas wprowadzać, ale nie jest to kluczowy czynnik do samego kształtowania sylwetki. Treningi ukierunkowane na budowanie siły powinny być znacznie krótsze niż tradycyjne treningi hipertroficzne, a także rzadziej wykonane, chodzi tutaj o ilość jednostek treningowych w tygodniu. Biorąc pod uwagę budowanie siły powinniśmy mieć na uwadze, że takie treningi bardzo mocno obciążają układ nerwowy i należałoby tutaj zadbać nie tylko o regenerację samych mięśni, ale całego organizmu.

KONTAKT

Treningi personalne, dobór diety i suplementacji, analiza postępów.

Adres email: michok13@wp.pl

SPONSORZY

Copyright © 2014-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Oficjalna strona Mistrza Polski Kulturystyki Michała Karmowskiego.

Dołącz do mnie na Facebook