SPORTOWIEC

I MOTYWATOR

Czasami potrzebne jest zwolnienie tempa życia i treningów

08-11-2018

Ile w ostatnim czasie zdarzyło wam się dni, w których bardziej wam się nie chciało nic, niż chciało i nie mówię tu tylko o pójściu na trening, ale ogólnie o zrobieniu czegokolwiek?
No właśnie!
Jest to spowodowane przemęczeniem organizmu, a powiązane przede wszystkim z aurą pogodową i porą roku, która nie sprzyja naszej witalności. Na przetrwanie tego okresu jest tylko jedna rada…, po prostu zwolnienie trochę tempa życia i treningów.

Jesień i zima są takimi porami roku, gdzie organizm naturalnie spowalnia metabolizm szukając wyciszenia i jeśli tego nie zrobimy, to łatwo jest przeciążyć układ nerwowy, który jak wiemy zawiaduje całym organizmem. Warto w tym czasie szczególnie zadbać o dobrze zbilansowaną dietę albo z zerowym bilansem kalorycznym albo nawet z lekką nadwyżką oraz zapewnić sobie odpowiednią ilość witamin i minerałów.

Jeżeli chodzi o treningi, to tutaj lepiej wtedy trochę odpuścić i dać sobie więcej czasu na regenerację oraz ograniczyć intensywność treningową na rzecz objętości treningowej, która nie wpływa, aż tak mocno na nasz układ nerwowy. Wiem, że wiele osób teraz powie, no ale jak to nie trenować na 100%? Tego nie powiedziałem, tylko chodzi o to, aby trenować na 100% swoich możliwości na tu i teraz!


Jeżeli teraz mądrze podejdziemy do diety i do treningu to wraz z nadejściem wiosny będziemy mieli więcej werwy, a nawet więcej chęci do tego, aby ukształtować fajną sylwetkę na lato. Co więcej zrobimy to znacznie zdrowiej i szybciej, bo na wiosnę naturalnie rozpędza się metabolizm, a wtedy my „budzimy się” do życia.

KONTAKT

Treningi personalne, dobór diety i suplementacji, analiza postępów.

Adres email: michok13@wp.pl

SPONSORZY

Copyright © 2014-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Oficjalna strona Mistrza Polski Kulturystyki Michała Karmowskiego.

Dołącz do mnie na Facebook