SPORTOWIEC

I MOTYWATOR

Dieta kluczową sprawą w zachowaniu zdrowia i kształtowaniu sylwetki

24-09-2018

Kształtowanie sylwetki to przede wszystkim zachowanie odpowiedniego bilansu kalorycznego, którego nie powinniśmy przekroczyć, aby redukować tkankę tłuszczową. Aczkolwiek codzienne jedzenie burgera w barze czy pizzy na mieście może sprawić, że nasze marzenia o sylwetce FIT mogą nigdy się nie spełnić. Faktem jest, że kaloria nie jest równa kalorii, a kto twierdzi inaczej jest w błędzie.

Dowodem na to, że nasz organizm inaczej reaguje na różne pokarmy są osoby borykające się z alergiami, nietolerancjami czy po prostu chore na cukrzyce lub nowotwór. W każdym przypadku stosuje się produkty pełnowartościowe, które mają korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. To tzw. „dieto-terapia”, która pomaga w złagodzeniu stanu chorobowego, a czasami może z niego wyleczyć!


Wiem, że część osób powie: „Ale jak wtedy jeść, aby nasze dania nie były jałowe?”
Wystarczy trochę kreatywności w kuchni. Do potraw można dodawać różne przyprawy co w połączeniu z sosami robionymi na bazie zblendowanych warzyw może być idealnym rozwiązaniem, aby jeść zdrowo i smacznie.

Na koniec dodam, że odżywki białkowe mogą pomóc nam w dostarczeniu odpowiedniej ilości białka w diecie, ale to tylko dodatek i stosowanie ich jako zamiennik dla mięsa czy ryb kilka razy dziennie nie jest dobre. Nic nie zastąpi dobrze zbilansowanej diety z odpowiednią ilością białka, węglowodanów oraz tłuszczów pochodzących z różnych źródeł.

KONTAKT

Treningi personalne, dobór diety i suplementacji, analiza postępów.

Adres email: michok13@wp.pl

SPONSORZY

Copyright © 2014-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Oficjalna strona Mistrza Polski Kulturystyki Michała Karmowskiego.

Dołącz do mnie na Facebook