SPORTOWIEC

I MOTYWATOR

Metoda drop-setów

09-11-2018

Drop-sety to metoda treningowa, która zmusza mięśnie do intensywniejszego wysiłku i większej adaptacji, co przekłada się na lepszy ich rozwój zarówno pod względem masy, wydolności, a także jakości samego umięśnienia.

Metoda drop-setów polega na stopniowym zmniejszaniu obciążenia w trakcie trwania jednej serii, a jak powinna być wykonana opiszę na przykładzie przysiadów. Dodam w tym miejscu, że drop-set może być wykonany w jednej, ostatniej serii, ale możemy też wykonać jedno całe ćwiczenie składające się z kilku drop-setów.

Zakładamy na sztangę obciążenie, którym jesteśmy wstanie wykonać np. 6-8 przysiadów do „załamania mięśniowego”, a następnie bez praktycznie żadnej przerwy i przy pomocy partnera treningowego bądź sami zdejmujemy około 25% ciężaru i wykonujemy kolejnych 6 przysiadów, następnie możemy kolejny raz zmniejszyć ciężar o 25% i znowu wykonać 6 powtórzeń.

Takich redukcji obciążenia możemy wykonać kilka, jednak nie polecam, aby jedna taka długa seria trwała więcej jak 90-120sek. Jak widać jest to bardzo męcząca metoda treningowa,
a przeznaczona jest tylko dla zaawansowanych sportowców, którzy mają dopracowaną technikę wykonania ćwiczeń oraz świadomość tak zwanego „czucia mięśniowego”.


Wkomponowując drop-sety do swojego planu treningowego i biorąc pod uwagę intensywność takich serii, powinniśmy uwzględnić odpowiedni czas poświęcony na regenerację. Sama metoda treningowa jest dobrym sposobem na przełamanie stagnacji i daniem nowego bodźca mięśniom.

KONTAKT

Treningi personalne, dobór diety i suplementacji, analiza postępów.

Adres email: michok13@wp.pl

SPONSORZY

Copyright © 2014-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Oficjalna strona Mistrza Polski Kulturystyki Michała Karmowskiego.

Dołącz do mnie na Facebook